Interesujący oraz modernistyczny Kraków

Głównym spośród największych wyzwań w lwiej części miast w Polsce jest komunikacja. Nasze województwa nie są zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki pojawił się przez zwiększenie się ilości samochodów na naszych drogach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie musi rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie mieszkańców a także poprawi integralność gospodarki miasta.

Wśród pozostałych gmin, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami oraz remonty już powstałych tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i aby było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski program
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i odporna. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale też komunikacją miejską. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.